Tüm Masözleri görmek için tıkla 

Birterapist.com web sitemiz siz değerli masaj severler için yayın hayatına geçmiş bulunmaktadır İstanbul genelinde hizmet veren tüm masözler burada. Sertifikalı masözler uzun okul dönemlerini başarılı olarak tamamlayan kişilerden oluşur. Bilimsel araştırmalar sonucu masajın insan bedenine ve ruhuna birçok yararının bulunduğu kanıtlanmıştır. Dokunmanın insan bedeninde oksitosin hormonu seviyesinin artmasında etkisi olduğu bilinmektedir.

Profesyonel Masöz

Profesyonel masöz masaj alanında her zaman için ön planda tutulan adreslerden bir tanesidir. Masaj sosyal ve aile ile ilgili olan bağların güçlenmesinde ve etrafa dair daha iyi bir tutum sergilemesinde de etkili oluyor. Psikolojik olarak ruhsal bozukluklar ve hastalıklar konusunda da masajı düzenli olarak uygulanması ile hastalık belirtileri tamamen yok olmaktadır. Zihinsel farkındalık oranının artmasını sağlamaktadır. Kadınlarda oluşan regl ağrılarının dinmesinde ve azalmasında da masajın faydaları görülür.

Masöz terapistler ile küçük yaş grubundaki çocuklara uygun masajlar yapılmaktadır. Bebeklerde ise masaj yapılması erken gelişim ve vücudun bütünlüğünü koruması açısından önemli rol oynamaktadır. Düzenli bir haftalık  periyotlarla halinde masaj yapılmaya devam edilmesi bebeklerin daha sakin ve konforlu bir uyku çekmesini sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar süren bir masajın beden, ruh ve zihin sağlıkları açısından yadsınamaz bir önemi vardır. İnsanların bedenlerine olan saygınlıklarının artmasında da masaj terapisinin yararı vardır.

Masöz nasıl bulunur sorusu gençler ve yetişkinler tarafından merak edilmektedir. Lenf bezlerinde ve lenflerde meydana gelen şişlik oluşumunun engellenmesi konusunda da masaj yapılması tavsiye edilir. Lenfamatik olarak kan akışının düzenlenmesinde ve süzülmesinde de etki alanı oldukça geniştir.

Masaj Uzmanları

Masaj uzmanları dünya genelinde kullanılan tüm masajlar ile ilgili bilgi sahibi kişi olarak tanımlanır. Medikal olarak tanımlanan masaj türleri de vücut sisteminin dengede durmasını ve hastalıklara karşı koruma görevi görmesini sağlar. Beyin ve kalp sağlığında meydana gelen hastalıklar ve sorunlar haftalık ve günlük olarak yapılan masajlar sonrasında şifa kazanmaya başlamıştır. Medikal masajlar da kanda bulunan ve bağışıklığı güçlendiren akyuvar sayısında artış yaşanmaktadır. Toplar damar da kan akımının durarak ödem ve şişkinlik gibi sorunların azalması sağlanır.

Masaj terapistleri tarafından da medikal masajlar uygulanmaktadır. Bu masaj türlerinde sağlık her zaman ön planda tutulmaktadır. Sağlıklı ve hijyenik bit ortamda kişi tarafından terapist yardımı ile belirlenen masajlar yapılmaktadır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir